top of page

ULTRASONİK TEST& TERMAL KAÇAK    KONTROLLERİ İLE KESTRİMCİ ÖNLEYİCİ BAKIM HİZMETLERİ 

Elektrik motorları, redüktörler, şaft milleri, rulmanlar ve mekanik sistemlerdeki sürtünme noktalarındaki problemler ısısal farklılık gösterirler. Bu durumda termal kamera ile gözlem yapıldığında aşınmaya veya kırılmalara sebep alabilecek problemler göz ile uzaktan tespit edilebilir. Metallerin sürtünme ile ısınmaları prensibine dayanan termal analiz mekanik sistemlerin periyodik ve kestirimci bakımlarında son derece başarılı kullanılabilirler. İşletmenizde bulunan tüm mekanik elemanlarınızı yılda bir kere termal kamera ile incelediğinizde olası arızalardan, arıza meydana gelmeden önce haberdar olma şansına sahip olursunuz. 

YALITIM SİSTEMLERİNDE TERMAL KAMERA KULLANIMI VE TERMAL ANALİZ

İşletmelerde sıcak hava, buhar veya iklimlendirilmiş hava üretimi son derece enerji harcar ve maliyeti yüksektir. Bu maliyet­lerle üretilmiş hava ve buharın taşıması sırasında izolasyon bozuklukları sebebi ile kaybedilen enerji, maliyetleri son derece arttır­maktadır. Termal kamera ile yapılan gözlemlerde bu noktalardaki ısı kaçış noktaları tespit edilebilir. Yapılan termal analiz ile bakım sonrası düzeltme yapılarak verim elde edilebilir. 

ULTRASONİK ÖLÇÜM ANALİZ HİZMETİ VE RAPORLANDIRILMASI 

Basınçlı hava hattındaki kaçaklar çoğunlukla tespit edilmesi güç hatalardır. Zaman içerisinde üretimi durduracak seviyelere gelmektedir. Bu sebepten önemli olan, bu kaçakları tespit edip tamir edebilmektir. 
Kompresörler ve basınç üreteçlerinde bulunan kaçakların tespitleri sayesinde enerji maliyetleri düşürülebilir. Size tüm bu işlemler ve kestirimci,önleyici bakım konuları ile  ilgili hizmet sunmamız için düden mühendislikle  iletişime geçmeniz yeterlidir.

Original on Transparent.png
Original on Transparent.png
bottom of page